Ona Weronika: Praca dla studentów i uczniów

poniedziałek, 11 maja 2015

Praca dla studentów i uczniów

poniedziałek, 11 maja 2015
Od tygodnia ponownie jestem zarejestrowana w PUP jako bezrobotna, ale tak jak napisałam w tamtym tekście, tylko po to żeby w razie choroby czy wypadku mieć ubezpieczenie. 
Odbyłam 3 miesięczny staż (o stażu napiszę innym razem) i ponownie szukam pracy.
Dziś zdradzę wam jakie są plusy z bycia uczniem i studentem.
Dlaczego pracodawcy chętnie was zatrudnią ?
Dowiecie się też gdzie pracowałam ja oraz moi znajomi na studiach.

Zbliżające się wakacje to dobry czas żeby rozpocząć praktyki lub staż, ale także odpowiedni na prace sezonowe i wakacyjne. Jeśli jesteś tegoroczną maturzystką to gratuluje, bo właśnie za chwile rozpoczniesz najdłuższe wakacje w swoim życiu. Ale to też dobry czas żebyś już teraz zbierała doświadczenie i znajomości. W zależności od tego czy wybierzesz studia zaoczne tu pracować musisz, lub dzienne tu możesz, zachęcam cię do aktywności nawet tej za którą ci nie zapłacą.

Uczeń/Student do 26 roku życia jest dopisany do ubezpieczenia zdrowotnego rodzica, ma też opłacone ubezpieczenie wypadkowe w szkole lub na uczelni. Dlatego pracodawca nie musi płacić za ciebie składek i zatrudni cię na umowę zlecenie lub o dzieło. Jeśli twój dochód nie przekroczy 200 zł w roku to nie dostaniesz nawet Pit-a i nie musisz się rozliczać z US.

Obecnie jak wiesz bez znajomości i doświadczenia ciężko znaleźć pracę, a co dopiero taką do której będziesz chodzić z przyjemnością. Dlatego już dziś zacznij działać.

Hostessa/Host
Ja i moje koleżanki pracowałyśmy na promocjach, eventach itp. Panowie też są poszukiwani często w przebraniu maskotki ale nie zawsze.
Na temat tej pracy też mogę napisać osobny post i poprosić koleżanki o komentarz.
Gdzie szukać pracy ?
Te dwa to sprawdzone portale, a stawka netto za godzinę zaczyna się od 8 zł.
Hostess szukają też promotorzy na serwisach lokalnych np. olx.pl. Umowa zlecenie. 
Przy degustacjach wymagana książeczka sanepidu.

Niania/Opiekunka do dziecka
Zwykle mamy chcą osoby powyżej 25 roku życia i na cały etat, ale zdarzają się też oferty weekendowe czy dorywcze. Tutaj mogę polecić portal niania.pl, bezpłatny dla niań, płatny dla pracodawców, ale nie oszukujmy się jeśli mamie zależy na opiekunce to zapłaci i już w ciągu jednego dnia znajdzie odpowiednią opiekunkę. Bez umowy.

Pomoc domowa/Sprzątanie
Bardzo lubiłam tą pracę, bo wiadomo lepiej się sprząta u kogoś niż u siebie ;). Tutaj też polecam serwis tej samej firmy co niania.pl, nazywa się pomocedomowe.pl. Ja pracowałam za minimum 10 zł za godzinę, pracodawcy zadowoleni z efektów płacili czasami więcej, a nawet za dojazd. Bez umowy.

Korepetycje
Jeśli jesteś dobra z jakiegoś przedmiotu nie musisz mieć magistra, żeby uczyć innych u siebie w domu lub u kogoś. Stawki są różne, ale tutaj bardziej liczy się satysfakcja. Dodaj jedno ogłoszenie, a jak już zdobędziesz uczniów, to sami cię będą polecać. Bez umowy.

Tajemniczy klient
Praca o której nie można dużo mówić, jeśli masz ciekawskich rodziców lub chłopaka dziewczynę i znajomych to może ci się nie udać być tajemniczym klientem. Pieniądze na początku i w małych miejscowościach może nie są duże, ale zawsze coś. Umowa o dzieło od 20 zł netto za badanie.

Merchandiser
Osoba wykładająca towar i dbająca o odpowiednią ekspozycję. Tutaj najlepiej pytać samych merchandiserów o namiary do promotora, lub w informacji sklepów i hipermarketów, to samo hostessy.

Inwentaryzacja
Dla wytrwałych i lubiących pracować nocą, hiper i supermarkety, czasami zapewniają transport i posiłek.

Kasjer/sprzedawca w hiper i super markecie
To żaden wstyd miałam kolegów i koleżanki, którzy tak pracowali. Aplikować można bezpośrednio do kierowników lub przez strony internetowe w zakładce praca/kariera.

Sprzedawca w salonie/Centrum handlowe
Jak ktoś lubi zamknięte pomieszczenia z klimatyzacją i piekielnych klientów czemu nie :). Aplikować można bezpośrednio do kierowników lub przez strony internetowe zakładka praca/kariera.
Butiki odzieżowe, drogerie, kawiarnie i lodziarnie takie jak : Zara, H&M, Wojas, Douglas, Empik itp. itd.

Restauracja/Bar szybkiej obsługi
Nie będę wymieniać, bo każdy zna nazwy najpopularniejszych fastfoodów, jeśli komuś ta praca nie przeszkadza i da radę to czemu nie. Aplikować można do kierownika/menadżera.

Kelner/Barman
Praca dobra dla Panów, ale Panie też świetnie sobie radzą. Miejsce i czas pracy do wyboru puby, kluby, ogródki piwne, kawiarnie, lodziarnie, restauracje oraz imprezy okolicznościowe. Zwykle nie trzeba mieć doświadczenia ale lepiej coś wiedzieć o obsłudze konsumenta. Odporność na stres, dobra pamięć itp. też wymagane. Plus do wynagrodzenia to napiwki. Aplikować można bezpośrednio do właścicieli, kierowników i menadżerów.

Pracownik stacji paliw/Myjnia samochodowa
Duża liczba stacji paliw to już sieci, a teraz oprócz sprzedaży paliw dochodzi jeszcze sprzedaż jedzenia na wynos. Dlatego jest tam zapotrzebowanie na młodych ludzi. Myjnie samochodowe obecnie większość samoobsługowych, ale zdarzają się też ręczne. Aplikować można bezpośrednio do kierowników.

Telemarketer
Praca dla odważnych i wytrwałych, ja siebie w niej nie widzę, zwykle na dwie zmiany. Koleżanka pracowała w dawnym TP dziś Orange. Podobno można sporo zarobić, ale tylko najlepsi. Ogłoszeń tego typu jest pełno.

Praca przez internet
Bywają różne, najwięcej mają osoby znające html czy grafikę, ale pisanie krótkich tekstów czy tworzenie baz danych też się zdarza. Umowa zlecenie albo o dzieło.

Inne oferty pracy i staży
pracuj.pl/e-pracodawcy w katalogu na końcu lista firm, które przyjmują na staż

Wolontariat
Hospicja i szpitale, a także wychowawcy, opiekuni wycieczek i kolonii.

PS. pamiętajcie, że bez poprawnego CV wasze szanse są marne.

O czymś zapomniałam ? 
Dajcie znać w komentarzu gdzie szukacie pracy, pracujecie bądź pracowaliście, każda uwaga jest cenna.

1 komentarz:

Lubię kiedy tu jesteś, a jeszcze bardziej kiedy coś piszesz, dziękuje :* i zapraszam częściej.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...