Ona Weronika: Gdzie i jak szukać pracy ?

poniedziałek, 27 października 2014

Gdzie i jak szukać pracy ?

poniedziałek, 27 października 2014
Każdy dzień zaczynam od sprawdzenia poczty i szukania pracy :).
Czy na pewno wiemy jak to robić ?
Aktywne szukanie pracy według specjalistów powinno trwać 8 h dziennie.
Trochę się z tym nie zgodzę, dla mnie i innych z dostępem do internetu, trwa to znacznie krócej.
Ale czy oby skutecznie ? Myślę, że to zależy od osoby poszukującej, przygotowania, ogłoszenia i stanowiska pracy. Tyle tytułem wstępu w dalszej części będzie dużo linków.

ogłoszenia praca

Dlaczego jestem bezrobotna pisałam tutaj, tam też o tym co daje rejestracja w urzędzie pracy, czyli prawie nic ;). Jeśli tak jak ja szukasz pracy przygotuj poprawne dokumenty aplikacyjne czyli CV i list motywacyjny. Od tego drugiego już powoli się odchodzi. Nawet jeśli wydaje ci się, że masz dobre CV, to pewnie ci się wydaje, chyba, że ktoś ci pomógł je napisać.

Nadal zdarzają się cały czas te same błędy, brak zgody na wykorzystanie danych, zdjęcie selfie, (to już lepiej nie dodawać), informacja o stanie cywilnym też nie jest nikomu potrzebna, nieczytelne i wiele innych.

Gdzie szukać pracy ?
Ja nadal jestem aktywnie poszukującą pracy, a Wy jak znaleźliście pracę, lub gdzie szukacie ?

3 komentarze:

  1. najlepiej już w czasie studiów zabrać się za staż albo szukać sieci kontaktów, zapisać się na kółko naukowe, uczyć języka, zdobywać dodatkowe cerfyfikaty, chodzić na szkolenia kursy w dziedzinie która Cie interesuje, samokształcenie etc. samo skończenie studiów nie wystarczy, to totalne minimum nie dające nic.
    powodzenia

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety, samo skończenie studiów nic nie znaczy... Zgadzam się co do stażów. To one umożliwiły mi mocny start (i to poza granicami kraju).

    OdpowiedzUsuń

Lubię kiedy tu jesteś, a jeszcze bardziej kiedy coś piszesz, dziękuje :* i zapraszam częściej.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...