Ona Weronika: Magazyny dla młodzieży

poniedziałek, 12 stycznia 2015

Magazyny dla młodzieży

poniedziałek, 12 stycznia 2015
Magazyny naszej młodości, kiedyś było ich więcej dziś z tych popularnych zostały tylko dwa tytuły.
Urodziłam się w "88 roku, z tego co podaje wikipedia pierwszy numer Bravo ukazał się w "91 roku. Czyli jego najlepsze czasy przypadają na lata 90. Z tego też wynika że Bravo ma już 24 lata w Polsce.
Najstarszy numer Bravo Girl mam z 2002 roku, miałam wtedy 14 lat i pewnie sama sobie go kupiłam. Nigdy jednak nie robiłam tego regularnie. Musiał mnie do tego zachęcić dodatek lub jakiś temat, plakat.


Po tym jak pokazałam wam jak kiedyś i dziś wygląda magazyn przyjaciółka. Najchętniej wspominaliście właśnie te magazyny. Nie ma się czemu dziwić, młodzież lat 90 tych, nie znała internetu, a ich jedyną rozrywka były właśnie te kolorowe magazyny i telewizja.
Jak jest dzisiaj czy młodzież nadal kupuje i czyta bravo.pl ? Ja nie mam znajomych nastolatków więc nie wiem. Ale domyślam się, że teraz ciężko jest im się oderwać od facebooka i internetu. Fanpage Bravo na fb ma tylko 8 tysięcy fanów. Czy najstarsze magazyny dla młodzieży czeka taki sam los jak Dziewczyna i Popcorn, czyli koniec ?

Jakie macie wspomnienia z tymi magazynami, co wam się najbardziej podobało ?
A może jeszcze kiedyś kupicie Bravo?

8 komentarzy:

 1. Lubiłam Filipinkę, szkoda, że już jej nie wydają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja równiez przepadałam za Filipinką. Szkoda, że takich gazet już nie ma. Bravo teraz jest calkiem inne. Kiedyś mozna było się czegoś dowiedzieć z tej gazety, a teraz.. brak słów.

  OdpowiedzUsuń
 3. tez czytałam, a jakże :) I jeszcze Twist, ale on był wydawany trochę później.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam, aż się łezka kręci w oku jak pomyślę :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziewczyna, Twist, moje ulubione. Sentyment...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze "13". Takie głupoty były w tych gazetach.. Fotostory, listy do... Może to dobrze, że nikt już tego nie czyta. Za to bardzo fajnymi gazetami dla młodzieży było np. "Cogito". "Filipinki" akurat nigdy nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety teraz mamy mało oryginalne i mądre seriale typu "Szkoła", "Trudne Sprawy", to nie wiem co gorsze. Cogito i Victor gimnazjalista też kiedyś miałam i polecam.

   Usuń
 7. Się czytało - dzięki filipince pokochałam Carrolla, Whartona czy Gardeera. Się bardziej oglądało również bravo, czy dziewczynę i popcorn a jeszcze była jeszcze nasza miss - tam były świetne naklejki. Eh co to były za czasy:)

  OdpowiedzUsuń

Lubię kiedy tu jesteś, a jeszcze bardziej kiedy coś piszesz, dziękuje :* i zapraszam częściej.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...